تبلیغات
حدیث مفصل

حدیث مفصل
مقالات و یادداشت های هادی حق پرست 
نویسندگان

1.  وقتی مهریه خانم بالا باشد، وسوسه برای جدایی نیز بالا خواهد رفت و با کوچکترین اختلاف، زن خانواده به پشتوانه مهریه خود ترسی از جدایی ندارد و حتی شاید به این سمت تحریک شود. لذا بیش از 50درصد طلاق های سال های اخیر را خانم ها خواستار بوده اند. برخلاف همه زمان و سنت ها.

2.  وقتی با مهریه بالا، با کوچکترین اتفاق یا بهانه جدایی و طلاق شایع شد، تعادل رفتار اجتماعی و جمعی نیز به هم می خورد. زن جوان که از شوهر خود جدا شد، بنا به نیازهای روحی و جسمی خود به دیگران مراجعه و ارتباط برقرار می کند. پسر جوان هم بنا به نیازهای خود به این رابطه تحریک می شود. اما پس از مدتی اختلاف سنی و خصوصی به دیگر حوزه ها شیوع یافته و جدایی حاصل می شود. و نتیجه اینکه خانم برای دومین بار جدایی و شکست را تجربه می کند و پسر جوان تا حد قابل توجهی سن ازدواج را پشت سر گذاشته و عمر خود را صرف کسی کرده که برای او باقی نمانده است.

3.  وقتی مهریه بالا باشد و منجر به جدایی شود، در اثر روابط موقت بعد از جدایی زنان و پسران جوان، اساسا ازدواج و خاستگاری پسران کاهش می یابد. در این شرایط تئوری های فمنیستی در افکار دختران و زنان ظاهر و شایع شده، لذا مردانگی در جامعه کم می شود؛ از این جهت که نگاه های منفی و بدبینانه به مرد و مردانگی، پسران حالت دخترانه پیدا می کنند و برای خانم ها قابل تکیه نخواهند بود.
طبقه بندی: یاداشت های رسانه ای، 
برچسب ها: مهریه، سبک زندگی، ازدواج، خانواده،  
[ چهارشنبه 17 آبان 1396 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ h ch ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

https://www.instagram.com/aramestan_hadi
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فال حافظ