حدیث مفصل
مقالات و یادداشت های هادی حق پرست 
نویسندگان

اعطای نقش با تعداد فالوور/ به جای مغز در سر خود هسته گردو دارند/ هک پیج بازیگر سینما


1.      این روزها که بخش مهمی از زندگی ما انسان ها مجازی شده و بخش دیگر آن هم متاثر از دنیای مجازی، آدمها در میان همدیگر به اندازه فالوورها در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی مورد توجه یا احترام قرار می گیرند و حتی تهیه کنندگان و کارگردانان سینما بر اساس تعداد فالوور بازیگران را انتخاب می کنند. با این استدلال که اگر نصف مخاطبان او برای دیدن فیلم به سینما بی آیند، کافی است.

2.      در این میان بازیگران و هنرمندان چه دست و پای مجازی می زنند برای تعداد بیشتر فالوور و بعضی نیز چه خوب دستشان رو شده است که به جای مغز در سو خود هسته گردو دارند و یک هفته عزای عمومی برای مرگ گربه خود اعلام می کنند و زندگی را برای این اتفاق اسفناک بی معنا می دانند. دست این شبه بازیگران و هنرمندان رو شده که با پول و باج دهی بازیگر و به شهرت رسیده اند و الان نیز برای جبران عقده های درونی خود، با خط تلفن خود برای خود در فضای مجازی پایگاه هواداران راه انداخته و قربان و صدقه خود می روند. یا با صفحه های فیک تعداد مخاطبان خود را بالا می برند.

روشن شد که کدام بازیگر و هنرپیشه دارای مشی هنری و شخصیت درونی هست و البته در فضای مجازی هم حضور دارد، و کدام دچار یک نوع کم بینی و بحران روحی و روانی که با انتشار عکس های مختلف و گوناگون و شنگول و منگول بازی خود سعی در درمان خود دارند.

3.      مدتی پیش پیج یکی از این بازیگران مشهور زن سینما در ایران، هک شده و به عکس های شخصی تلفن او دسترسی پیدا کرده و برای عدم انتشار آن ماهانه ده میلیون تومان از او اخاذی می کردند.

4.      این فضا متاصفانه آیینه ای بود که اوضاع پوچ و بحرانی فرهنگ و اخلاق را در جامعه به ما نشان دهد که طوری در مورد فضای مجازی حرف می زنیم که گویی موجودی فضایی است در میان ما و غافل از اینکه جز ما چیز و کسی دیگر نیست. ای خود ما هستیم که گرفتار ابتذال و نابخردگرایی شده ایم. دچار سطحی نگری مفرطی گشته ایم که نه به شخصیت  و فکر و دل انسانها، که به تعداد مخاطبان مجازیشان توجه می کنیم.
طبقه بندی: سینما،  یاداشت های رسانه ای، 
برچسب ها: اینستاگرام، فالوور، بازیگری، ابتذال،  
[ یکشنبه 20 اسفند 1396 ] [ 04:38 ب.ظ ] [ h ch ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

https://www.instagram.com/aramestan_hadi
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فال حافظ